Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Home > Bez kategorii > WRÓBLICZKI

WRÓBLICZKI

grudzień 8th, 2010

Pary lęgowe

wrobliczki

Charakterystyka

Wyróżnia się dwa kolory wróbliczek: niebieskie i zielone. Wróbliczki są bardzo podobne do nierozłączek. Wróbliczki osiągają długość do 12 cm.

Rozmnażanie

Samiczka składa do 6 jajek, wysiadywanie ich trwa około 20 dni. Młode opuszczają gniazdo po miesiącu.

Jak rozpoznać płeć wróbliczki?

My rozpoznajemy płeć wróbliczek samiec zielony ma niebieskie ubarwienie na skrzydełkach i na ogonie, samiczka natomiast jest cała zielona bez niebieskiego ubarwienia.

Wymiary budki dla wróbliczek to 15×15x20

Choroby papużek

BIEGUNKA

Biegunka może być spowodowana np. przez nieświeżą karme i w tym wypadku najlepiej jest umyć i zdezynfekować wrzątkiem pojemniki  na karmę i wode.

WYSKUBYWANIE PIÓR

Gdy papużka wyskubuje sobie piórka to oznacza że papużka ma niedobór witamin i w tedy konieczna jest zmiana diety na bardziej urozmaiconą. Inną przyczyną może być że papużka może się nudzić lub być samotna i w tedy trzeba dokupić drugą papużkę .

ZAPARCIE JAJA

Najczęściej gdy papużki młode znoszące I raz jajka może dojść do zaparcia jajka i wtedy trzeba papużkę przenieść do ciepłego pomieszczenia o dużej wilgotności i to pomaga. Zaparcie jajka można poznać po zachowaniu papużki i doln ą część podbrzusza ma wybrzuszoną i napiętą.